VGC Skupna točka

LJUBLJANA

Naslov: Zaloška 54, 100 Ljubljana

Delovni čas: Vsak delovni dan od 8.00 do 18.00

Telefonska številka: 040 760 515

Email naslov: skupna.tocka@zveza-anitaogulin.si

VRHNIKA

Naslov: Tržaška cesta 23, 1360 Vrhnika

Delovni čas: Vsak delovni dan od 8.00 do 16.00

Telefonska številka: 064 259 033

Email naslov: eva.licof@zveza-anitaogulin.si

DOMŽALE

Naslov: Ljubljanska cesta 82, 1230 Domžale

Delovni čas: Vsak delovni dan od 8.00 do 12.00

Telefonska številka: 068 653 129

Email naslov: sabina.verjamem.vate@gmail.com

LOGATEC

Naslov: Tržaška cesta 148, 1370 Logatec

Delovni čas: 

Ponedeljek – sreda: 10.00 – 18.00

Četrtek – petek: 8.00 – 16.00

Telefonska številka: 070 892 903

Email naslov: hisa-logatec@filantropija.org

Odprte so prijave za brezplačno poletno varstvo v Večgeneracijskem centru. Več o programu si lahko preberete na tej strani.

Kaj je VGC Skupna točka?

Večgeneracijski center Skupna točka je namenjen medgeneracijskemu in medkulturnemu povezovanju. Ustvarja prostor za druženje, sodelovanje, prenos znanja in aktivno učenje v vseh življenjskih obdobjih, hkrati pa uvaja vsebine za vključevanje in socializacijo ranljivih skupin ter nudi preventivne programe in vsebine. Skozi pestre aktivnosti, ki potekajo v centru, omogočamo socialno vključevanje vseh generacij v skupnosti ter gradimo solidarnost, zaupanje in medsebojno pomoč. S tem želimo omogočiti premostitev vrzeli med generacijami, ki jo v hitrem tempu življenja vsi pozabljamo.

Glavni cilj centra je ponuditi varen in spodbuden prostor, v katerem se lahko lokalni prebivalci udeležujejo različnih preventivnih dejavnosti. Poseben poudarek je na integraciji ranljivih skupin in preprečevanju socialne izključenosti.

V letu 2024 smo v okviru razpisa Javni razpis za sofinanciranje projektov večgeneracijskih centrov+ obnovili partnerstvo s Slovensko filantropijo in vzpostavili novo partnerstvo z društvom Verjamem vate.

Kaj se dogaja v centrih?

V okviru centra nudimo dostopen, raznolik in kakovosten program dejavnosti za vse generacije, ki so za vse udeležence popolnoma brezplačne.

V centru je dobrodošel prav vsak, saj ponujamo pester nabor dejavnosti. Brezplačno nudimo:

  • učno pomoč za osnovnošolce in srednješolce (v živo in na daljavo, skupinsko in individualno),
  • dejavnosti za otroke od 0 do 6 let in njihove starše: bralno-ustvarjalne urice, gibalne urice, vsebine namenjene krepitvi starševskih kompetenc…,
  • dejavnosti za mladostnike: delavnice, pogovorne skupine, športne aktivnosti, impro gledališče…,
  • različne podporne in pogovorne skupine za odrasle,
  • vsebine namenjene krepitvi socialne vključenosti,
  • dejavnosti za starostnike: vaje za spomin, učenje računalniških spretnosti, osnove angleščine, telovadba…
  • vsebine za krepitev socialnih, zdravstvenih, kulturnih in finančnih kompetenc za vse generacije,
  • medgeneracijska druženja,
    delavnice za krepitev duševnega zdravja otrok in odraslih,
  • dejavnosti v času šolskih počitnic,
  • vsebine, namenjene lažji integraciji migrantov in beguncev ter njihovih družin,
  • vsebine, namenjene lažjemu socialnemu vključevanju oseb s posebnimi potrebami, še zlasti otrok in mladih ter njihovih svojcev,
  • vsebine, namenjene invalidom,
  • in še mnogo več

Želiš postati prostovoljec?

V večgeneracijske centre vključujemo tudi prostovoljce, ki pomagajo pri izvedbi aktivnosti. Novih prostovoljcev smo vedno veseli, saj se zavedamo, da brez njih naši programi ne bi bili tako raznoliki in bogati.

Prostovoljec lahko postane vsak, ki si želi pridobiti nove izkušnje pri delu z ljudmi in izvajanju različnih aktivnosti. Dobrodošle so nove ideje, želje in znanje, ki ga lahko prostovoljci predajo našim uporabnikom.

Če si želiš pridružiti naši ekipi prostovoljcev nas lahko kadarkoli pokličeš ali pošlješ elektronsko sporočilo, z veseljem se s teboj dogovorimo za sodelovanje!

Projekt Večgeneracijski center Skupna točka poteka pod okriljem Programa evropske kohezijske politike v obdobju 2021-2027 v okviru cilja politike 4 »Bolj socialna in vključujoča Evropa za izvajanje evropskega stebra socialnih pravic«, prednostne naloge 7 »Dolgotrajna oskrba in zdravje ter socialna vključenost«, specifičnega cilja ESO4.12 »Spodbujanje socialnega vključevanja oseb, izpostavljenih tveganju revščine ali socialni izključenosti, vključno z najbolj ogroženimi osebami in otroki«.

Sofinancirata ga Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada plus ter Republika Slovenija – Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti. Podprle so ga tudi Mestna občina Ljubljana, Občina Vrhnika, Občina Logatec ter Občina Domžale.