Ob svetovnem dnevu socialne pravičnosti spominjamo, da si vsak zasluži dostojno življenje, občutek varnosti ter zagotovljene osnovne življenjske potrebščine.
Število revnih zaposlenih, ki kljub trudu in trdemu delu sami ne zmorejo več skozi mesec, že nekaj let vztrajno narašča. Od vsesplošne draginje do energetske krize in visokih najemnin, življenjski stroški se vztrajno višajo, mesečni dohodki pa jih ne dohitevajo. Ljudem je težko zaprositi za pomoč, tistim, ki vsakodnevno garajo, pa je še toliko bolj ponižujoče po službi prositi za paket hrane na humanitarni organizaciji.
Revščina še posebej prizadene otroke. Odvzame jim priložnosti za brezskrbno otroštvo, odkrivanje in razvijanje talentov, grajenje socialne mreže, kakovostno izobraževanje ter izobraževanje v smeri, ki jih zanima in ki bi jim lahko omogočila boljše življenje. Zato je bilo pred 15 leti ustanovljeno Botrstvo, ki si s pomočjo botrov in donatorjev prizadeva za zmanjšanje socialne izključenosti otrok in mladostnikov ter jim vrača priložnost za lepšo prihodnosti.
Nekaj let kasneje se je Botrstvu pridružil sestrski program Veriga dobrih ljudi, ki s celostno podporo pomaga družini na materialnem, finančnem, duševnem in pravnem področju ter družini ves čas stoji ob strani in jo usmerja. Revščina je za svoje žrtve kompleksna in težka izkušnja, zato Veriga dobrih ljudi s svojim celostnim pristopom predstavlja nujno in edinstveno dopolnitev na področju reševanja socialne stiske.
Kot humanitarna organizacija se s svojimi programi in aktivnostmi močno trudimo pokrivati manko med državo in državljani, vendar moramo ob tej priložnosti ponovno opozoriti, da to breme ne bi smelo v celoti pasti na humanitarne organizacije, temveč bi ga morala urediti država s konkretnimi sistemskimi spremembami, ki smo jih že večkrat predlagali.