NOVICE

Poslovila se je naša predsednica Anita Ogulin

16/07/2024

Z žalostjo sporočamo, da je boj z boleznijo v 73. letu starosti izgubila naša dolgoletna predsednica Anita Ogulin.

Anita Ogulin je svoje življenje brezpogojno namenila vsem, ki so potrebovali pomoč. S svojim delom je aktivno reševala stiske otrok, mladostnikov in družin po vsej Sloveniji. Pri reševanju ni nikoli obupala, njena predanost in ljubezen do dela nista poznala meja.

Bila je nenadomestljiva in ključna oseba pri oblikovanju vseslovenskih humanitarnih programov, kot sta Veriga dobrih ljudi in Botrstvo v Sloveniji. Med mlajšimi generacijami sodelavcev, vzgojiteljev in prostovoljcev je globoko v nas privzgojila vrednote spoštovanja, solidarnosti in skrbi za sočloveka. Dolga leta je mentorirala ekipo sodelavcev humanitarnih programov, ki jih vodimo na Zvezi Anita Ogulin & ZPM, in kjer bomo še naprej ustvarjali programe ter projekte za otroke, mladostnike in družine na podlagi prepoznavanja njihovih potreb v družbi.

»Danes smo izgubili nekoga izjemnega, neponovljivega,« je sporočila Tanja Petek, sekretarka Zveze Anita Ogulin & ZPM. »Anita je med ljudmi pustila zelo močno sled, z njeno neusahljivo energijo in optimizmom se je dotaknila vseh, s katerimi je stopila v stik. S svojim delom in dosežki je pustila neprecenljivo dediščino, zato bomo še naprej s celotno ekipo vsak dan nadaljevali njeno poslanstvo.«

V čast nam je, da naša organizacija nosi njeno ime in bomo po njenem zgledu še naprej uresničevali vrednote, ki jih je predano zastopala.

Sorodne objave

Počitnice so tu!

Počitnice so tu!

Šolsko leto se zaključuje in pred otroki so težko pričakovane poletne počitnice. Dragi otroci, čestitamo vam za vse, kar ste letos dosegli. Za vse naučene lekcije, opravljene teste, zgodnja vstajanja, domače naloge, pogumne nastope, nova prijateljstva in tudi za vse...

Humanitarna pomoč prizadetim v junijskih ujmah

Humanitarna pomoč prizadetim v junijskih ujmah

Junijske vremenske ujme so v nekaterih delih Slovenije povzročile veliko materialno škodo in številne družine pahnile v stisko. Najhuje so bile prizadete občine Komenda, Kamnik in Cerklje na Gorenjskem, kjer so številni domovi utrpeli veliko škodo, nekateri pa so tudi...